Na vašem webu se už dlouhou dobu nic nedělo a přemýšlíte, jak upravit stránky, aby se na nich uživatelé cítili dobře? Přečtěte si naše tipy, které mohou pomoct zlepšit nejen image vaší firmy, ale také třeba zvýšit konverzní poměr.

Rada č.1 – Snadná cesta k cíli

Nenuťte návštěvníky vašeho webu přemýšlet nad tím, kde co na webu najdou. Usnadněte jim maximálně cestu, aby klikali intuitivně a tak, kam potřebují. Nekomplikujte jim cestu za cílem. Nepotřebných stránek (jako například té s historií vaší firmy od roku 1990) se zbavte nebo ukryjte někam opravdu hluboko.

Rada č.2 – Nepřehlcujte návštěvníky informacemi

Udělejte si na webu revizi textů a ty informace, které nejsou životně důležité, seškrtejte. Není nic horšího, než otrávit čtenáře dlouhosáhlými texty. Strukturujte texty do odstavců, používejte odrážky, nadpisy různých úrovní, obrázky, videa. Dejte si na textech záležet, vyvarujte se hrubek a překlepů, protože to působí velmi neprofesionálně.

Rada č.3 – Nic nenaštve víc,než nefunkční odkaz

Dejte si pozor a pravidelně kontrolujte své odkazy. Samozřejmě se může stát, že webové stránky, na které odkazujete, už neexistují nebo se někam přesunuly. Procházet a proklikávat stránku po stránce by bylo opravdu pěkně otravné. Použijte raději některý z online nástrojů, který vám nefunkční odkazy najde (http://www.brokenlinkcheck.com/).

Rada č.4 – Jde váš webdesign s dobou?

Design webu je to úplně první, s čím přijde návštěvník vašich stránek do styku, když se na web proklikne. A právě vzhled stránek často rozhoduje o tom, jestli na nich zůstane nebo se na pár kliknutí objeví na webu konkurence. Nejste se svým webem moc spokojeni? A přemýšleli jste o redesignu?

Rada – Poslední článek v blogu je půl roku starý

Blog je kapitola sama o sobě. Rozmyslete si dobře předem, jestli budete mít na webu i blog. Většinou to dopadá tak, že napíšeme prvních pár článků a potom na něj úplně zapomeneme. Když přijde na blog uživatel, který si chce o vás něco přečíst a vidí poslední příspěvek půl roku starý, vůbec to nevypadá dobře. Pokud na blog nemáte čas, radši se do něj vůbec nepouštějte.