Obsah, jedna z nejdůležitějších složek webových stránek, je příčinou toho, proč uživatel na web přichází. Ať už se zajímá o konkrétní službu, kterou nabízíte na webu, chce vědět cenu, zajímá ho adresa nebo si jen chce přečíst zajímavý článek, všechy tyto informace jsou součástí obsahu webových stránek.

Pokud uživatel nenajde na webu informace (pokud možno rychle a snadno), které hledal, pravděpodobně se k vám už nikdy nevrátí, logicky ani nenakoupí. A neovlivní to ani skvělá reklama, PR nebo super úžasný design webu. Textový obsah má tedy spolu s ostatními faktory významný vliv na tom, jestli webové stránky budou úspěšné či nikoliv, tedy jestli budou plnit cíle.

Lepší víc než míň, ale všeho moc škodí

Těchto pravidel byste se měli při copywritingu bezpodmínečně držet. Jak už bylo řečeno, pokud uživatel na webu nenajde to, co hledal, odchází. Jsou dvě situace, buď informace nenajde z důvodu toho, že na webu chybí nebo naopak jsou, ale schované mezi dalšími, což mu ztěžuje nalezení informací relevantních.

Doporučení při copywritingu

–  Psát kvalitní, prodejní texty.
–  Strukturovat informace (používat nadpisy, odstavce, odrážky).
–  Vžít se do role zákazníka a psát přímo pro něj.
–  Psát vždy stoprocentně originální texty.
–  Používat výzvy k akci, motivovat návštěvníka.
–  Kvalitní obsah je největší pomocník pro SEO.

Pokud chcete, aby váš web byl na internetu vidět, mít kvalitní textový obsah je základ. Efektivní optimalizace pro vyhledávače bude jedině tehdy, bude-li text na webu kvalitní, unikátní a obsáhlý.

 

Mohlo by vás zajímat:

Konzultace zdarma

Blogujeme

6 kroků k úspěšnému webu

S kým spolupracujeme