Email marketing

Email marketing by neměl chybět v žádné online marketingové strategii. Ať už máte v plánu oslovovat své stálé zákazníky nebo získat nové, email marketing vám může snadno, levně a efektivně pomoct. Cíleně lze takto oslovit přesně definovanou skupinu lidí a poměrně rychle získat i feedback. Výhody emailového marketingu spočívají především v nízkých nákladech, flexibilitě, snadném testování, měřitelnosti a vyhodnocování kampaně.

Email marketing patří do nástrojů přímého marketingu. Jedná se o aktivitu, kdy na určitý počet emailových adres rozesíláme komerční nebo nekomerční sdělení. Pravidelným posíláním e-mailů svým zákazníkům se firma navíc udržuje v jejich povědomí a buduje tak svou značku. Krom toho může svým zákazníkům prostřednictvím emailingu pomáhat a to tak, že jim doručí hodnotný obsah. Nejčastěji formu newsletteru, email seriálu nebo ebooku.

Je také potřeba zmínit, že email marketing může lehce sklouznout ke spamu, který zákazníci nepřijímají vůbec dobře. Při realizaci email marketingové strategie je potřeba mít zkušenosti, dát si pozor na intenzitu rozesílek, harmonogram, obsah mailů, předmět zprávy a mnoho dalších faktorů, které určují, zda bude email marketing úspěšný či nikoliv.

Pokud si nejste jisti, jak na email marketing, neváhejte se na nás obrátit. Máme za sebou spoustu úspěšných projektů, zkušeností a víme, co funguje.

Máte dotaz ?