Internetový marketing je nedílnou součástí dnešního podnikání. Firma, která nemá web, jako by neexistovala. Ovšem mít webové stránky je jedna věc, ale jeho zviditelnění a dostupnost zákazníkům je věc druhá. Právě zviditelnění webu a rozšíření ho mezi potencionální zákazníky zajišťuje internetový marketing.

Marketing v prostředí internetu má zajistit efektivní propagaci a přivést na web nové návštěvníky. Stejně jako v běžném podnikání, tak i na internetu dnes panuje obrovská konkurence. Aby firma obstála, musí mít internetový marketing perfektně zvládnutý. Nezáleží, jestli máte široko daleko nejlepší ceny, nejkvalitnější služby nebo jedinečný produkt. Pokud o sobě nedáte vědět a zákazníkům svůj web nenaservírujete na zlatém podnose, nikdo se o vás nedozví, nenavštíví vaše stránky, a tudíž nenakoupí.

Dá se říci, že stále ještě většina firem nemá online marketing zvládnutý na jedničku. Díky tomu jich spousta skončí na samém počátku fungování. Mezi nejčastější chyby patří: Firma nezná své přesné cíle. Cíle jsou nerealistické. Firma nezná dostatečně své zákazníky. Podceňují konkurenci, přeceňují své síly. Neměří efektivitu online kampaní.

Právě u internetových médií je výhoda v tom, že se dá měřit téměř vše (počet přivedených návštěvníků, odeslaných poptávek, dotazů nebo zrealizovaných obchodů). A proto se nám online marketing tolik líbí a děláme ho. Jasně je totiž vidět, jestli jsme vymysleli úspěšnou reklamní strategii a jestli se investované prostředky klienta vrátily zpět, případně kolik vydělal peněz.

Internetový marketing zahrnuje velkou spoustu činností. O jednotlivých online aktivitách, které jsme pro vás schopni připravit a zrealizovat, se dozvíte více zde.

PPC reklama
SEO optimalizace
Facebook marketing
Email marketing