Jste majitel eshopu a zjistil jste, že po určité době fungování eshop nemá takové výsledky, jaké jste očekával? Nebo že eshop dříve fungoval velmi dobře, ale nyní objednávky upadají? Existuje několik možností, proč tomu tak může být, pojďme se na ně podívat!

Konkurence

Klasický problém, který řeší každý podnikatel – konkurence. Na začátku podnikání jste nemuseli bojovat téměř s žádnou konkurencí a nyní nestíháte sledovat, kdo všechno je vaším konkurentem. Rozhodně doporučujeme konkurenci sledovat, abyste měli přehled, co se na trhu děje a pak se nedivili, že vám najednou přestali zákazníci v eshopu nakupovat. Provádějte pravidelný monitoring. Sledujte webové stránky konkurence, jaký dělají marketing, jaké služby nabízí svým zákazníkům. Abyste přežili, minimálně musíte držet krok.

Ceny

Snad ve všech oborech se potýkáme s velkou konkurencí, která má za následek tlak na ceny.  Přestali u vás zákazníci nakupovat a zjistili jste, že důvodem může být konkurent, který nasadil cenovou laťku opravdu vysoko (přesněji nízko) a vy si nemůžete dovolit jít s cenami už dolů? Nabídněte zákazníkům něco na víc! Dárek zdarma, poštovné zdarma, soutěže, telefonickou podporu 24 hodin denně, atd. Komunikujte tuto přidanou hodnotu dostatečně na webu, vytvořte marketingovou strategii a udržte si tak své zákazníky. Důležité je ovšem neustále konkurenci sledovat a být v pozoru.

Web

Doba se mění, design webů se mění a proto je potřeba sledovat aktuální trendy. Nejen webdesign, ale i prvky na webu, jejich rozložení, funkce, aplikace atd se vyvíjí a tomu je potřeba přizpůsobit vaše webové stránky. Netvrdíme, že je potřeba dělat každý rok redesign, ale pokud se na webu nic neměnilo několik posledních let, měl by se na to podívat odborník a navrhnout úpravy. Webdesign je první věc, se kterou přijde návštěvník do styku a rozhoduje také o tom, jestli na webu zůstane nebo půjde ke konkurenci, takže v tomto ohledu by se nemělo nic zanedbávat.

 

Mohlo by vás zajímat:

Konzultace zdarma

Blogujeme

6 kroků k úspěšnému webu

S kým spolupracujeme