V předchozím článku jsme mluvili o prvním kroku v rámci procesu tvorby webu, a to vytyčení cílů, které by měl web případně projekt na internetu splňovat. Když máme specifikované a ujasněné cíle, je potřeba je předat dodavateli webového řešení. Vždy je nejlepší komunikovat přímo s člověkem, který bude web vytvářet, ideálně osobně. Na schůzce si řeknete mnohem víc, než prostřednictvím desítek mailů.

Komunikace je tedy jedním z nejdůležitějších součástí spolupráce s dodavatelem řešení. Může na ní totiž celý projekt „shořet“. Doporučujeme mezi firmami (případně programátory), které budou mít vývoj webu na starosti, pečlivě vybírat. A to nejen z hlediska ceny a referencí, ale také podle lidského přístupu a způsobu komunikace.

Oslovili jste vývojářskou firmu, proběhla první schůzka, ale nemáte z ní dobrý pocit? Prostě jste si názorově nesedli, nerozuměli nebo jste měli pocit, že vaše představy nejsou v souladu? Běžte jinam. Uvidíte, že narazíte na člověka, se kterým si porozumíte a budete vědět, že dostane přesně ten projekt, který jste chtěli.

Dalším problémem může být spolehlivost. Jeví se vám už od začátku firma jako nespolehlivá? Neodpovídají na maily, nezvedají telefony, cenovou nabídku poslali pozdě? Pokud s nimi začnete spolupracovat (protože jejich cena byla prostě nejnižší), obrňte si nervy a připravte se, že vývoj webu bude trvat déle, než bylo slíbeno. S dodavatelem bude potřeba během tvorby webových stránek řešit návrhy, schvalování, připomínkování a spoustu dalších věcí, doporučujeme proto najmout firmu, se kterou bude komunikace snadná a rychlá.

 

Mohlo by vás zajímat:

Konzultace zdarma

Blogujeme

6 kroků k úspěšnému webu

S kým spolupracujeme