Landing page (cílová nebo vstupní stránka) je první stránka vašeho webu, na kterou se uživatel proklikne z reklamního inzerátu, vyhledávání, banneru, newsletteru, placeného odkazu, blogu apod. Může to být tedy kterákoliv stránka, důležité ovšem je, aby co nejlépe odpovídala reklamnímu sdělení média, ze kterého návštěvník přišel plus je potřeba, aby udělala skvělý první dojem.

TIP 1

Spouštíte reklamní kampaň a řešíte, kterou cílovou stránku vybrat? Tento krok doporučujeme opravdu dobře promyslet a hlavně nepodcenit. Pokud je to aspoň trošku možné, radíme otestovat více cílových stránek a vyzkoušet, která funguje nejlépe. Plánujete novou sezónní kampaň? Určitě promyslete, jestli nevytvořit úplně novou speciální vstupní stránku.

TIP 2

Každá vstupní stránka by měla obsahovat informace, které návštěvník potřebuje, jasnou výzvu k akci, která ho navede, co dál a zajímavý design. U potenciálního zákazníka musíte vzbudit důvěru.

TIP 3

Měřte výsledky. Pokud budete mít možnost testovat jednotlivé landing pages, použijte Google Analytics a nástroj heatmapy k tomu, abyste mohli pozorovat, jak se uživatelé na stránkách chovají. Podle toho lze stránky optimalizovat.

TIP 4

Dejte si pozor na správnou navigaci. Návštěvník se sice proklikne na cílovou stránku, je ale dost možné, že bude chtít procházet vaším webem a zjistit víc informací. Z landing page by se tedy měl dostat na jedno kliknutí na homepage a na maximálně tři kliknutí kamkoliv na webu.