Webové aplikace většinou využívají firmy v rámci svých webových stránek s cílem nabídnout přidanou hodnotu pro zákazníky nebo zefektivnit některé firemní procesy a uspořit tak čas a náklady. Webová aplikace může také sloužit firemním partnerům, tedy dodavatelům, klientům nebo obchodníkům.

Webová aplikace se od dříve užívaných klasických aplikací liší tím, že  uživatel nemusí mít program nainstalovaný lokálně na svém počítači, sama totiž funguje přes internet. Pokud tedy například potřebujeme provést změnu nebo přejít na novou verzi, nemusí provádět každý uživatel na svém PC zvlášť, webová aplikace se aktualizuje online.

Možnosti webových aplikací jsou neomezené a naprogramovat lze téměř cokoliv – rezervační systém na míru, různé formuláře, katalogy, ceníky, reklamní systém, rozhraní pro vytváření objednávek, informační portál, elektronickou aukci, chat nebo diskuzní fórum.

Tvorba webových aplikací je v dnešní době spolu s vývojem webových stránek či eshopů běžnou činností. Vždy je ovšem potřeba dbát na bezpečnost, rychlost, rozšiřitelnost a maximální zátěž.

  • Vzhledem k tomu, že webová aplikace běží přes internet, měla by být velmi dobře chráněna před zneužitím, krádeží dat nebo nabouráním serveru.
  • Aby byla webová aplikace efektivní a skutečně ušetřila firmě čas a náklady, musí být funkční a rychlá. Z tohoto důvodu by měla být umístěna na ověřených a bezproblémových serverech.
  • Pokud je webová aplikace vytvořená, otestovaná a funkční, měla by existovat možnost ji vždy libovolně rozšířit, tedy přidat moduly, funkce nebo nadstavbu. Na to by se mělo myslet již při samotném vývoji.
  • Protože může mít webová aplikace v jednu chvíli vysokou návštěvnost, musí být schopná odolávat vysoké zátěži. Není nic horšího, než když aplikace při používání spadne. Pro firmu to může být negativní vizitka.

Pokud potřebujete vytvořit webovou aplikaci na míru, dejte nám vědět. Nemáte-li jasnou představu, klidně přijďte na nezávaznou schůzku, popovídáme si a jako profesionálové vám poradíme. V případě zájmu webovou aplikaci nakreslíme, naprogramujeme a nakonec otestujeme, aby stoprocentně splnila svůj účel a vy jste byli s výsledkem spokojeni.

Máte dotaz ?